2420/​4

C. F. Aagaard (f. Odense 1833, d. København 1895)

Sommerdag med udsigt over sundet. Sign. C. F. Aagaard 1891. Olie på lærred. 97×142.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 507, 1988 nr. 507.

Behov for let overfladerensning. Enkelte retoucheringer.

Bemærkninger

Vur­dering

12.000–15.000 DKK

Hammerslag

13.500 DKK

12 bud

Tidspunkt Byder Bud
1056341 13.500 DKK
227463 13.000 DKK
1056341 12.500 DKK
227463 12.000 DKK
1056341 11.500 DKK
227463 11.000 DKK
1056341 10.500 DKK
227463 10.000 DKK
1056341 9.500 DKK
227463 9.000 DKK
1056341 8.500 DKK
227463 8.000 DKK