2421/48
Kinesisk altervase af porcelæn, “dou”, dekoreret i underglasur blå med opstilling på blå grund. Tilhørende stand af træ medfølger. 19. årh. H. inkl. stand 21.
Låg mangler. Stand falmet. Overfladeridser, primært på den øverste del. Aflejringer indvendigt.
Eftersyn
Fra
i
Aarhus
Sælges
Vurdering
Næste bud
Dit maksbud
24 bud
1119251 | ||
1135064 (Autobud) | ||
1119251 | ||
1135064 (Autobud) | ||
1119251 | ||
1135064 | ||
295626 | ||
1119251 (Autobud) | ||
1135064 | ||
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1119251 | ||
295626 (Autobud) | ||
1142286 | ||
295626 (Autobud) | ||
1142286 | ||
295626 | ||
1142286 | ||
1059713 | ||
295626 |
Levering
Levering i USA fra
Log ind for at se den nøjagtige pris for levering til din adresse.