2420/​816

Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958)

To legetøjsfigurer af hhv. abe af teak og limbatræ samt gravhund af valnød, begge med bevægelige dele. Stemplet hhv. Kay Bojsen Design og Kay Bojsen Design, Copyright. H. 9,5 og 27. (2)

Træsort på gravhund rettet 07.05.24.

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Abe med revne på ene fod.

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag

1.850 DKK

14 bud

Tidspunkt Byder Bud
1154390 1.850 DKK
926271 (Autobud) 1.800 DKK
1154390 1.800 DKK
926271 (Autobud) 1.750 DKK
1154390 1.700 DKK
926271 (Autobud) 1.650 DKK
801465 1.600 DKK
926271 (Autobud) 1.550 DKK
801465 1.500 DKK
926271 (Autobud) 1.450 DKK
801465 1.400 DKK
926271 1.350 DKK
936764 1.300 DKK
896810 1.250 DKK