2420/58
Peder Holm (f. 1797, d. 1875, organist i Vor Frue Kirke, Aarhus)
Sommerlandskab med udsigt over Aarhus Bugt set fra Moesgård. Sign. monogram, 1861. Olie på lærred. 60×82.
Krakeleringer. Let skævvredet i ramme.
Bemærkninger
Vurdering
Hammerslag
15 bud
322829 (Autobud) | ||
846261 | ||
322829 (Autobud) | ||
846261 | ||
322829 (Autobud) | ||
846261 | ||
322829 (Autobud) | ||
802449 | ||
322829 (Autobud) | ||
802449 | ||
322829 (Autobud) | ||
802449 | ||
322829 (Autobud) | ||
801536 | ||
322829 |