2420/​661

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

Uden titel, 1972. Præget Jorn samt Kestner-Gesellschaft, Hannoover 1973, 53/150. Trykt hos Clot, Bramsen & Georges, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 66×48. Uindrammet.

Litteratur: Van de Loo nr. 427.

Proveniens: Kunsthistoriker Per Hovdenakk.

Dette emne er belagt med kunstnerafgift.

Original stand.

Bemærkninger

Vur­dering

5.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

8 bud

Tidspunkt Byder Bud
246527 4.400 DKK
806575 4.200 DKK
1121263 (Autobud) 4.000 DKK
806575 4.000 DKK
1121263 3.800 DKK
806575 (Autobud) 3.600 DKK
1121263 3.400 DKK
806575 2.500 DKK