Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
Uden titel, 1972. Præget Jorn samt Kestner-Gesellschaft, Hannoover 1973, 53/150. Trykt hos Clot, Bramsen & Georges, Paris. Litografi i farver. Bladstørrelse 66×48. Uindrammet.
Litteratur: Van de Loo nr. 427.
Proveniens: Kunsthistoriker Per Hovdenakk.
Original stand.
8 bud
246527 | ||
806575 | ||
1121263 (Autobud) | ||
806575 | ||
1121263 | ||
806575 (Autobud) | ||
1121263 | ||
806575 |