2420/833
Gunnar Nylund (f. Paris 1904, d. 1997)
To vaser og en skål af stentøj. Modelleret med dekor i relief, dekoreret med hhv. grøn, brun og blå glasur. Sign. GN. Udført og sign. hos Rörstrand. H. hhv. 5,6, 20,3 og 34,5. Skål: L. 14,5. B. 10,8. Brunglaseret vase: L. 13. B. 10. Blåglaseret vase: Diam. 11. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Vurdering
Hammerslag
9 bud
327644 | ||
853301 (Autobud) | ||
327644 | ||
853301 (Autobud) | ||
327644 | ||
853301 (Autobud) | ||
327644 | ||
853301 | ||
327644 |